Про це повідомляє РБК-Україна, посилаючись на документи, що опинились у розпорядженні редакції.
У пояснювальній записці наголошується, що цю постанову підготували для врегулювання бюджетних процесів, які відбуваються в органах місцевого самоврядування.
У КМУ зазначили, що кошти, які зараховуються до загального фонду місцевих бюджетів, працюють неефективно, накопичуються і не беруть участі у бюджетному процесі.
У зв’язку з цим Кабінет міністрів до кінця 2019 року заборонив розміщувати тимчасово вільні кошти загального фонду місцевих бюджетів на депозитних рахунках у банках.
-
Нагадаємо, наприкінці червня міністр інфраструктури Володимир Омелян оприлюднив статистику з освоєння коштів. За півроку дорожньої реформи Київ освоїв 69% виділених коштів, Івано-Франківщина — 65%. Та більшість регіонів освоїли за цей час менше половини, десять областей не подолали навіть позначку 20%, а три області – і 10%. Черкащина за півроку взагалі не спромоглася витратити хоч копійку.
-
Після зауваження міністра наприкінці липня статистика дещо змінилася, однак все ще дивує. Топ-5 найкращих областей за підсумками липня: Івано-Франківська – 89%, Хмельницька – 77 %, м. Київ – 77 %, Вінницька – 69%, Чернівецька – 57%. Найгірші результати у Луганській – 13%, Закарпатській – 13%, Рівненській – 14%, Черкаській – 15% та Полтавській – 15 % областях.
-
Проблема в тому, що гроші можуть затримуватися на депозитах в обласних адміністраціях і органах місцевої влади. За підрахунками Офісу з фінансового та економічного аналізу у ВРУ станом на 1 липня 2018 року на депозитних рахунках органи місцевої влади розмістили 15 млрд грн.
-
Понад 50% ринку дорожніх робіт України, що здійснюються згідно з бюджетними програмами і проходять на тендерній основі через систему Prozorro, займає лише 5 підрядників.
Джерело: https://espreso.tv/news/2019/01/23/uryad_zaboronyv_rozmischuvaty_v_bankakh_koshty_miscevykh_byudzhetiv