Dem

13Чер

Реалізуйте своє право на подання електронної петиції

Новини

Електронні петиції – новий спосіб взаємодії громадян із владою, який надає можливість звернути увагу чиновників на болючі питання конкретного міста чи селища. В Європі та світі уже давно активно ведеться така практика і має позитивний результат. Наскільки ж ефективна ця система для України і чи використовують українці своє право?

У липні 2015 року Верховна Рада прийняла зміни до статті 5 Закону України “Про звернення громадян” і особливою формою колективного звернення громадян до Президента, Верховної Ради, Кабінету Міністрів та органів місцевого самоврядування стала електронна петиція. В жовтні того ж року було створено єдину систему місцевих петицій в рамках програми “Електронне урядування задля підзвітності влади та участі громади” (далі – e-dem.in.ua). Програма створена для покращення якості послуг та доступу громадян до інформації, підвищення прозорості та підзвітності органів влади завдяки застосуванню ними нових технологій, зміцнення ролі громадянського суспільства та просування е-демократії.

На сьогодні в e-dem.in.ua зареєстровано близько 250 місцевих громад і для багатьох із них електронні петиції стали ефективним способом для вирішення важливих питань. Однак, попри те, що громадянам надали таку можливість взаємодії з органами місцевої влади, не всі активно користуються цим правом, або й взагалі не використовують його.

З аналізу е-петицій обох міст, найбільше питань піднімають щодо благоустрою міст та будівництва, охорони правопорядку та житлово-комунального господарства.

Виникає питання, чому населенню не цікавий даний спосіб комунікації з владою. В нашій країні е-петиції мають консультативний характер, але вони можуть стати дієвим способом впливу на роботу місцевої влади.

Електронна петиція – це перш за все зручний спосіб подання пропозицій і зауважень, адже достатньо лише натиснути на значок “створити петицію” і так само просто натиснути “підписати петицію”. На жаль, людям значно простіше написати коментар на фейсбук і розкритикувати місцеву владу. А можливо вони просто зневірені в будь-яких способах впливу на рішення чиновників?

Часткове використання тексту з джерела: http://bug.org.ua