продаж землі

08Лют

Продавати чи не продавати землю? Як продаж землі вплине на 6 мільйонів українців, які володіють нею, і на економіку України загалом?

Новини

«Продавати землю не потрібно. Це класний актив, який буде приносити стабільно гроші»,- міністр агрополітики Роман Лещенко

Вартість одного гектара землі після відкриття ринку сільгоспземель становитиме близько $2 тис. Про це заявив міністр агрополітики Роман Лещенко в інтерв’ю «Радіо НВ».

«На моє глибоке переконання, десь в районі 2 тисяч доларів буде вартість гектара землі в Україні», — розповів міністр.

За його словами, запуск ринку землі в Україні його найголовніше завдання на посаді міністра. Він переконаний, що 1 липня ринок запрацює.

Роман Лещенко також додав, що «передумов до великого ажіотажу по продажу землі» немає.

«Купівля землі сьогодні є набагато вигіднішою транзакцію, ніж купівля однокімнатної квартири в Києві. Сьогодні в Україні немає земель сільськогосподарського призначення, які не обробляються. Навіть на пісках Житомирщини у нас люди обробляють землю, тому що це високомаржинальний прибутковий бізнес. І сьогодні оренда землі в Україні не менша 150 доларів за гектар. І вона кожен рік росте. Безумовно, цей пасивний дохід цікавий усім», — заявив він.

Лещенко додав, що «земля — це краще від будь-якого депозиту», оскільки її капіталізація «росте кожного року, і орендна плата росте кожного року».

«Тому продавати землю не потрібно. Це класний актив, який буде приносити стабільно гроші», — вважає міністр.

А як вважаєте ви?

Чи існує альтернативне бачення?  Може під таким заголовком: Продаж землі: багатство чи бідність? Точка зору з сайту Радіо Свобода

Понад півтора мільйона українців підписалися проти відкриття ринку землі, заявляють в Аграрній партії і обіцяють всеукраїнську акцію протесту на початку червня. Українці, які володіють землею сільськогосподарського призначення, не можуть її продати, бо діє мораторій на продаж землі. А політики продовжують сперечатися, чи потрібен він. Як продаж землі вплине на 6 мільйонів українців, які володіють нею, і на економіку України загалом?