Grojsman Dezentralizazija

24Січ

Гройсман про децентралізацію: У майбутньому в Україні буде 1600 -1800 ефективних громад. ВIДЕО

Відео, Децентралізація, Новини

Прем’єр-міністр Володимир Гройсман заявив, що децентралізація означає три пункти: повноваження, фінансові ресурси і контроль. Перші два пункти вже виконані, однак Україна має побудувати європейську систему контролю.

Як повідомляє Цензор.НЕТ, про це він сказав на засіданні уряду 23 січня, презентуючи оновлений план дій з децентралізації.

На його думку, в майбутньому в Україні буде 1600 -1800 ефективних громад.

“Потрібно думати не кількістю, а якістю … Більше грошей, є право не дивитися на центральні органи влади. Це підвищує ефективність”, – сказав глава уряду.

Прем’єр висловив свою думку з приводу того, яким повинен бути контроль: “Все з центру, що стосується громади повинно бути передано на місця. Все, що стосується контролю державою – залишити органам державної влади”.

Також Гройсман наголосив на необхідності ефективно використовувати кошти.”Не тільки фонтанчик потрібно будувати, а й системи енергопостачання … Завжди потрібно мати баланс – займатися естетичним облаштуванням і системним”, – зазначив він.

За словами прем’єра, до 2020 року потрібно створити нову територіальну основу, щоб вибори відбулися вже в нових реаліях.Джерело: https://censor.net.ua/ua/v3107842