14Бер

Чи можливо працівника, попередженого розпорядженням сільського голови ОТГ за 2 місяці про наступне вивільнення, звільнити з роботи до закінчення цього строку? Якщо так, то яким чином це правильно оформити?

Законодавство, Новини

Так, можливо, але виключно з ініціативи працівника.

У разі, коли працівник ОМС, що увійшов до складу ОТГ і перебуває у процесі реорганізації, бажає звільнитися до закінчення 2-місячного терміну попередження, він має на це повне право.

Зверніть увагу, що на відміну від працівника, роботодавець, тобто – рада, не має права з власної ініціативи звільнити працівника раніше 2-місячного терміну попередження – це заборонено чинним Кодексом законів про працю України.

Наприклад, працівник прийняв для себе рішення звільнитися з роботи раніше 2-місячного терміну попередження – знайшов собі іншу роботу, і чекати закінчення цього терміну він не бажає.

У такому випадку він має подати роботодавцю відповідну заяву. Ця заява буде підтверджувати що саме працівник виявив бажання звільнитися раніше, бо, як пам’ятаєте, роботодавцю подібні кроки не дозволено робити.

Одразу зауважимо: працівник може звільнитися до закінчення 2-місячного терміну попередження не лише у зв’язку реорганізацією (п. 1 ст. 40 КЗпП), а й за власним бажанням (ст. 38 КЗпП) чи угодою сторін (п. 1 ст. 36 КЗпП – можливо, але застосовується здебільшого до строкових трудових договорів). Заява подається на ім’я відповідного голови ОТГ.