26Бер

Чи можливо покласти виконання обов’язків старости до проведення перших виборів старости на секретаря сільської ради?

Законодавство, Новини ,

Так, можливо лише у разі, якщо секретар сільської ради здійснював повноваження сільського голови відповідно до Закону України «Про місцеве самоврядування» до об’єднання територіальних громад.

Відповідно до п. 3 Прикінцевих положень Закону України «Про добровільне об’єднання територіальних громад» у селах, селищах, в яких знаходилися органи місцевого самоврядування територіальних громад, що об’єдналися, обов’язки старости до обрання на перших виборах старости виконує особа, яка здійснювала повноваження сільського, селищного голови відповідної територіальної громади до об’єднання.

Отже, рада ОТГ має прийняти рішення, яким покласти виконання обов’язків старости до обрання на перших виборах старости на особу, яка здійснювала повноваження сільського, селищного голови відповідної територіальної громади до об’єднання.

У разі, якщо повноваження сільського, селищного голови відповідної територіальної громади до об’єднання здійснював за Законом України «Про місцеве самоврядування в Україні» секретар відповідної ради – виконання обов’язків старости до обрання на перших виборах старости покладаються на секретаря відповідної ради.